Van der Poel kvůli bolestem zad nebude startovat na MS horských kol

23. srpna 2021 10:42 - Brusel

Cyklistický univerzál Mathieu van der Poel se nezúčastní tento týden mistrovství světa horských kol. Čtyřnásobný mistr světa v cyklokrosu se od května potýká s bolestmi zad, kterým nepomohl ani pád v olympijském závodě v cross country v Tokiu.

 

Twitter @Cyclingnewsfeed

"I když se jeho stav lepší, mistrovství světa horských kol ve Val di Sole přichází příliš brzy," uvedl Van der Poelův tým Alpecin-Fenix. Nizozemský cyklista se vrátí na silnici, aby se příští týden pokusil o obhajobu v závodě Kolem Beneluxu a o úspěch na odloženém Monumentu Paříž-Roubaix (3. října).

Šestadvacetiletého Van der Poela trápí podle týmu bolesti zad od květnového závodu Světového poháru horských kol v Albstadtu. Před měsícem nedokončil olympijský závod v Tokiu po těžkém pádu ve skoku a minulý týden musel předčasně ukončit tréninkový kemp v Livignu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.