Sagan se po zranění z Tour de France vrátí k závodění na mistrovství Evropy

26. srpna 2021 13:03 - Bratislava

Slovenský cyklista Peter Sagan plánuje po zranění kolena návrat k závodění na mistrovství Evropy. Trojnásobný mistr světa se na kontinentálním šampionátu představí poprvé od roku 2018. Před pěti lety premiérový ročník silničního závodu profesionálů na ME vyhrál.

 

twitter:@BORAhansgrohe, Twitter

Sagan nezávodí od Tour de France, na níž se zranil při pádu ve 3. etapě. Ze závodu po 11. etapě odstoupil a podrobil se operaci poté, co se mu do rány na koleně dostala infekce a způsobila zánět tíhového váčku. Přišel pak i o start na olympijských hrách.

"Léčba je na dobré cestě. Intenzivně trénuju, abych se dostal do co nejlepší formy," uvedl Sagan v tiskové zprávě pořadatelů evropského šampionátu, který se uskuteční 12. září v Trentinu. Profil tratě by Saganovi měl vyhovovat. "Na závodech, jako je mistrovství Evropy, vstupuje do hry tolik faktorů, že je nemožné předem něco předpovídat. Jistý jsem si jen tím, že do toho dám všechno a zkusím zajet co nejlepší výsledek," dodal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.