Biker Cink byl při premiéře short tracku na MS čtvrtý, vyhrál Blevins

26. srpna 2021 18:04 - Val di Sole

Český biker Ondřej Cink dojel při premiéře short tracku na mistrovství světa horských kol ve Val di Sole těsně čtvrtý. Historicky prvním světovým šampionem disciplíny se stal Američan Christopher Blevins. Mezi ženami se po velmi těsném finiši radovala Švýcarka Sina Freiová. Jitka Čábelická skončila šestnáctá.

 

Michal Červený

V polovině závodu, který se jel na osm téměř kilometrových okruhů, se Cink posunul do čela silné jedenáctičlenné vedoucí skupiny. Už tak velmi ostré tempo dokázal ještě vystupňovat a postaral se tak o její roztrhání. Vypracoval si menší náskok a jediný, kdo se ho dokázal držet, byl Brazilec Henrique Avancini.

Pak se na vedoucí dvojici dotáhli Blevins, Němec Maximilian Brandl a Jihoafričan Alan Hatherly. Po chvilce to s útokem zkusil Brandl, ale půl kola před cílem byl také dostižen. Cink dlouho figuroval na medailových pozicích, ale nakonec zůstal těsně pod stupni vítězů. Blevins navázal na stříbro ze středeční štafety, druhý byl Avancini, třetí Brandl. Jan Škarnitzl dojel šestadvacátý.

Biker Ondřej Cink v závodě Českého poháru cross country v Touškově.

Michal Červený

Jednatřicetiletá Čábelická měla hned na začátku smůlu, když skončila po pár metrech kvůli kolizi na zemi. V cíli měla na vítězku ztrátu 68 sekund. Druhá česká zástupkyně ve startovním poli Jana Czeczinkarová obsadila 31. místo. Triumf Freiové, druhé ženy olympijského klání v cross country v Tokiu, potvrdil v souboji o zlato s Britkou Evie Richardsovou teprve až fotofiniš. Bronz získala Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie.

Bikerka Jitka Čábelická ve švýcarském Lenzerheide.

Twitter

V závodě cross country obsadila mezi juniorkami sedmé místo Karolína Bedrníková. Vyhrála Francouzka Line Burquierová, v kategorii juniorů byl nejlepší její krajan Adrien Boichis. Oba přitom byli už ve středu členy vítězné francouzské sestavy v závodě štafet a mají z italské lyžařské oblasti již druhé zlato.

Také Bedrníková napodobila umístění české štafety. Na novou šampionku ztratila přes tři minuty. Burquierová vyšla vítězně ze souboje s krajankou Olivií Onestiovou, která si dojela pro stříbro o pět sekund později. O pouhou sekundu pomalejší pak byla domácí závodnice Sara Cortinovisová.

Boichis naproti tomu závod jasně ovládl. Stříbrný Kolumbijec Camilo Gómez byl pomalejší o minutu a 13 sekund. Bronz vybojoval Nils Aebersold ze Švýcarska. Nejlepší z tria českých zástupců na startu byl třiadvacátý Filip Konečný s mankem takřka pět a čtvrt minuty na vítěze.

Mistrovství světa horských kol ve Val di Sole (Itálie):
Short track:
Muži (7,6 km):
1. Blevins (USA) 19:30
2. Avancini (Braz.)
3. Brandl (Něm.) oba -2
4. Cink (ČR) -3
5. Hatherly (JAR) -5
6. Blums (Lot.) -17,
...26. Škarnitzl (ČR) -1:14.
Ženy (6,65 km):
1. Freiová (Švýc.) 20:11
2. Richardsová (Brit.) stejný čas
3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -1
4. Indergandová -2
5. Neffová (obě Švýc.) -11
6. McConnellová (Austr.) -17,
...16. Čábelická -1:08,
31. Czeczinkarová (obě ČR) -2 kola.
Cross country:
Junioři (17,96 km):
1. Boichis (Fr.) 59:59
2. Gómez (Kol.) -1:13
3. Aebersold (Švýc.) -1:21,
...23. Konečný -5:12,
34. Jech -6:33,
48. Veverka (všichni ČR) -8:33.
Juniorky (13,96 km):
1. Burquierová 55:29
2. Onestiová (obě Fr.) -5
3. Cortinovisová (It.) -6,
...7. Bedrníková -3:06,
37. Srnská (obě ČR) -10:08.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.