Binck Bank Tour vyhrál Colbrelli

Geraardsbergen

Vítězem cyklistického závodu Binck Bank Tour se stal Sonny Colbrelli. Úřadující italský šampion dojel v závěrečné sedmé etapě na druhém místě za kolegou z týmu Bahrajn-Victorious Slovincem Matejem Mohoričem, který po úniku vyhrál s náskokem 11 sekund. Oba si prohodili umístění ze soboty.

Italský cyklista Sonny Colbrelli vyhrál etapový závod Binck Bank Tour.

V konečné klasifikaci zvítězil Colbrelli o 29 sekund. Jednatřicetiletý jezdec si připsal druhé prvenství v etapovém závodě v kariéře, v roce 2015 ovládl Tour de Limousin.

"Věděli jsme, že společně jsme silní. Pojali jsme to trochu jinak, nechtěli jsme jen bránit Sonnyho vedení udáváním tempa a chytáním úniků. Chtěli jsme vyprovokovat ostatní k útoku, takže soupeři museli táhnout Sonnyho za mnou. Plán nám vyšel dokonale," uvedl Mohorič. Letošní mistr Slovinska si po dvou etapových vavřínech na Tour de France dojel pro třetí úspěch v této sezoně WorldTour.

Český cyklista Petr Vakoč obsadil celkové 62. místo s téměř půlhodinovým mankem na vítěze.