Španělský cyklista Maté se po Vueltě vydal domů na kole, cestu má na šest dnů

9. září 2021 11:52 - Santiago de Compostela

Po absolvování zhruba 3500 kilometrů během třítýdenní Vuelty si místo odpočinku vybral španělský cyklista Luis Ángel Maté návrat domů na kole a absolvuje další vydatnou porci kilometrů. Během šesti dnů jich urazí tisíc, tentokrát už v poklidném tempu a sám. Kolo si chce podle svých slov užít "jinak". Z nedělního cílového města Vuelty Santiaga de Compostela vyrazil do Marbelly.

 

Benoit Tessier, Reuters

"Když jsem viděl, že Vuelta končí v Santiagu de Compostela, okamžitě se mi vybavila myšlenka na tohle dobrodružství," řekl sedmatřicetiletý člen stáje Euskatel-Euskadi, jenž v neděli dokončil svou desátou Vueltu, a to na 30. místě celkového pořadí. Inspirovat se nechal tradiční poutní Svatojakubskou cestou.

Znovu proto sedl na kolo, pod sedlo přidal brašnu a zamířil domů. Cestu nazval 'Vuelta de la Vuelta'. "Zdálo se mi to jako jedinečná příležitost užít si kolo jinak než jsou závody, stres, brzdění, pády, watty... Chtěl jsem prostě vzít kolo a jet domů, využít jen svých sil místo letadla nebo auta. Být v harmonii sám se sebou," popsal.

Eiking po vydařené Vueltě přestoupí do týmu EF Education-Nippo

Po třech týdnech v kuse závodění na poslední letošní Grand Tour touží po změně, aby naboural stereotyp. "Pro mě je cyklistika více než sport nebo práce. Je to způsob, jak porozumět životu a vědět, kdo jste. Řekl jsem si, že dorazím v sobotu v poledne, abych se vykoupal v moři a dal si doma jídlo," dodal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.