Dumoulina srazilo v tréninku auto. Musel ukončit sezonu

10. září 2021 09:11 - Maastricht

Dvojnásobný stříbrný olympijský medailista a bývalý mistr světa v časovce Tom Dumoulin musel po nehodě v tréninku předčasně ukončit sezonu. Nizozemského cyklistu srazil automobil a třicetiletý závodník utrpěl zlomeninu zápěstí, s kterým musí na operaci.

 

Twitter @WielerFlits

"Jsem hrozně zklamaný. Zrovna mi to zase šlo. I na tom tréninku jsem se cítil dobře a přišlo mi, že bych teď mohl mít dobrý závodní měsíc," posteskl si v prohlášení týmu Jumbo-Visma Dumoulin, který první polovinu roku vynechal, protože neměl z cyklistiky radost.

Po návratu v červnu získal počtvrté nizozemský titul v časovce a v Tokiu obhájil v této disciplíně stříbro z Ria de Janeiro, když nestačil jen na Slovince Primože Rogliče. Naposledy startoval na Binck Banck Tour, kde minulý týden obsadil celkově deváté místo. Koncem září měl patřit k favoritům časovky na mistrovství světa, z něhož má kompletní sadu medailí.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.