Britské nominaci na MS v silniční cyklistice vévodí Cavendish s Pidcockem

13. září 2021 14:58 - Londýn/Praha

Olympijský vítěz v cross country horských kol Tom Pidcock či elitní spurtér Mark Cavendish vévodí silné třicetičlenné britské nominaci na nadcházející mistrovství světa v silniční cyklistice. Mezi ženami je největší medailovou nadějí pro šampionát, který se tento měsíc uskuteční v Belgii, Lizzie Deignanová, mistryně světa z roku 2015.

 

Facebook

Suverénní vítěz mezi bikery z Tokia Pidcock bude v Bruggách a Lovani usilovat o první dospělou medaili ze silnice. Nedávno si na Vueltě odbyl debut na Grand Tour. Cavendish, jenž na letošní Tour de France vyrovnal rekord Eddyho Merckxe v počtu etapových prvenství, slavil v roce 2011 v závodě s hromadným startem zlato. O pět let později nestačil pouze na Slováka Petera Sagana.

"Na letošní šampionát se opravdu těším, protože v každé kategorii máme vážné kandidáty na medaile," řekl sportovní ředitel britské cyklistiky Stephen Park. "Bude skvělé sledovat jezdce jako Mark a Lizzie, jak přinesou do týmu svou formu a zkušenosti," dodal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.