Německý cyklista Thurau dostal po konci kariéry za doping trest na 9,5 roku

24. září 2021 10:33 - Bonn

Dva roky po konci cyklistické kariéry dostal Němec Björn Thurau trest za řadu dopingových prohřešků. Národní antidopingová agentura (NADA) mu zakázala činnost na devět a půl roku. Navíc anulovala jeho výsledky od konce roku 2010.

 

Twitter@oufeh

NADA vyšetřovala Thuraua od února. Podle ní se opakovaně provinil proti antidopingovým pravidlům užíváním zakázaných látek či snahou o doping, držením a šířením nedovolených prostředků.

Třiatřicetiletý Thurau je synem bývalého úspěšného závodníka Dietricha Thuraua, dvojnásobného vicemistra světa, který byl opakovaně usvědčen z dopingu. Kontrolou neprošel například na Tour de France v roce 1987. Po konci kariéry v rozhovoru pro Bild přiznal, že pravidelně dopoval.

Björn Thurau byl profesionálním jezdcem v letech 2007 až 2019, ale příliš se neprosadil. K jeho úspěchům patří vítězství ve vrchařské soutěži na závodě Kolem Švýcarska v roce 2014.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.