Italský cyklista Moscon po letech v Ineosu odejde do Astany

29. září 2021 15:16

Po šesti letech opustí italský cyklista Gianni Moscon elitní tým Ineos Grenadiers. Od příští sezony bude dvojnásobný národní šampion v časovce závodit za Astanu, s kterou podepsal dvouletou smlouvu. Ve stáji se sejde i s hvězdným krajanem Vincenzem Nibalim.

 

Profimedia.cz

"Po tolika letech v jednom týmu je to závažný krok v mé kariéře. Je to pro mě určitá výzva, motivace, abych dál rostl, a nová zkušenost. Jsem si jistý, že bude úspěšná," řekl Moscon, jehož působení v Ineosu, dříve Sky, provázely kontroverze.

V roce 2017 dostal šestitýdenní distanc za to, že během závodu Kolem Romandie rasisticky urážel francouzského jezdce tmavé pleti Kévina Rézu. Ve stejné sezoně ho Švýcar Sébastien Reichenbach obvinil, že úmyslně zavinil jeho pád. Na Tour de France 2018 udeřil Francouze Élieho Gesberta, ze závodu byl vyloučen a dostal zákaz startů na pět týdnů.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.