Babor byl na ME dráhařů devátý ve scratchi

7. října 2021 23:06 - Grenchen/Praha

Daniel Babor obsadil na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice deváté místo ve scratchi. Na velodromu ve švýcarském Grenchenu se bronzový medailista z této disciplíny na srpnovém ME do 23 let postaral o jediné dnešní české umístění v desítce ve spurtu pelotonu, ve kterém bylo ve hře třetí místo. S náskokem jednoho kola získal první velký titul v kariéře Portugalec Rui Oliveira před Nizozemcem Vincentem Hoppezakem, třetí skončil irsky dráhař JB Murphy.

 

@cyclingboibabor

Veronika Jaborníková zajela třináctý čas ve středeční kvalifikaci sprintu a poté v osmifinále podlehla pozdější semifinalistce Oleně Starikovové z Ukrajiny. Šampionkou se stala olympijská vítězka v keirinu Shanne Braspennincxová z Nizozemska, jež si dojela na šampionátu pro druhé zlato po týmovém sprintu.

Petra Ševčíková byla devatenáctá v omniu. Dráhařský čtyřboj vyhrála Britka Katie Archibaldová, jež ve Švýcarsku navázala na triumf ze scratche. Trojnásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka vybojovala už šestnácté evropské zlato.

Ve stíhacím závodě skončil při triumfu Itala Jonathana Milana na 24. místě Nicolas Pietrula.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.