Štybar klesl po časovce v Eneco Tour na osmé místo

Sittard

Český cyklista Zdeněk Štybar klesl po časovce v páté etapě závodu Eneco Tour z průběžného čtvrtého místo na osmou pozici. Na trati dlouhé 13,2 km obsadil 23. příčku se ztrátou 38 sekund na kolegu z týmu Omega Pharma-Quick-Step Francouze Sylvaina Chavanela.

Zdeněk Štybar

Lídrem závodu zůstal Nizozemec Lars Boom, který zajel desátý čas a za Chavanelem zaostal o 20 sekund. Vítěz třetí etapy Štybar ztrácí na svého někdejšího soupeře z cyklokrosu a rovněž bývalého mistra světa před závěrečným víkendem 24 sekund.

"Myslím, že mám šanci vyhrát. Už jsem byl v Eneco Tour dvakrát druhý (2009 a loni) a teď to snad vyjde," liboval si Boom.

Pátý skončil v krátké časovce olympijský vítěz Brit Bradley Wiggins, jenž se chystá zaútočit na zlato v této disciplíně na zářijovém mistrovství světa ve Florencii, kde se pojede téměř 58 km.

Do časovky kvůli nachlazení nenastoupil německý sprinter Marcel Kittel, kterému po vítězství ve čtvrteční etapě patřilo průběžné druhé místo o sekundu za Boomem.