Rubriky:

Cyklistika

Wiggins přenechá vládu na Tour Froomeovi, chce se vrátit na dráhu

17. srpna 2013 13:06 - Sittard

Britský cyklista Bradley Wiggins naznačil, že už zřejmě nebude usilovat o zopakování loňského triumfu na Tour de France. Jedním z důvodů je, že očekává, že v příštích letech bude slavnému závodu dominovat jeho krajan a kolega ze stáje Sky Chris Froome, který ho letos na trůnu vystřídal.

 

ČTK/AP

"Rád bych se také znovu zaměřil na dráhu," řekl nizozemskému webu nusport.nl po páteční etapě Eneco Tour, kterou byla časovka v Sittardu. Wiggins letos na Tour kvůli zdravotním problémům chyběl. Nyní se chystá k útoku na titul mistra světa v časovce, který mu ve sbírce ještě chybí. Předloni v Kodani získal stříbro, na nejvyšší stupeň vystoupil na olympijských hrách v Londýně.

Před úspěchy na silnici sbíral třiatřicetiletý Brit medaile na dráze. Z olympijských her má šest cenných kovů včetně tří zlatých, na světový šampionátech dráhařů vybojoval šest titulů.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.