Rubriky:

Cyklistika

Wiggins v Británii poprvé od loňské Tour vyhrál etapový závod

22. září 2013 21:37 - Londýn

Poprvé od loňského triumfu na Tour de France vyhrál britský cyklista Bradley Wiggins etapový závod. Před odjezdem na mistrovství světa ve Florencii zvítězil olympijský šampión v časovce v domácím podniku Kolem Británie. Do čela se jezdec týmu Sky dostal ve třetí etapě po vítězství v časovce a ve zbylých pěti etapách už žlutý trikot udržel.

 

Olivia Harris, Reuters

"Je to úleva. Od vyhrané časovky jsem věřil, že můžu vyhrát, ale dokud neprojedete cílem, není hotovo. S náskokem pouhých 26 sekund stačí pád před ochrannou zónou tři kilometry před cílem..." uvedl Wiggins. "Závěr byl pěkně hekticky, protože všichni chtěli vyhrát poslední etapu," řekl.

Z posledního vítězství se radoval Mark Cavendish z týmu Quickstep. Mistr světa z roku 2010 se před startem ve Florencii naladil tento týden celkem třemi etapovými triumfy.

Cyklistický závod Kolem Británie - 8. etapa (88 km):
1. Cavendish (Brit.) 1:47:22
2. Bennett (Ir.)
3. Viviani
4. Pelucchi (oba It.)
5. Opie (Brit.)
6. Šiškevičius (Lit.) všichni stejný čas.
Konečné pořadí:
1. Wiggins (Brit.) 29:45:22
2. Elmiger (Švýc.) -26
3. Yates (Brit.) -1:03
4. López (Šp.) -1:08
5. Bauer (N. Zél.) -1:13
6. Pardilla (Šp.) -1:16.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.