Rubriky:

Cyklistika

Hirt dvanáctý, nečekaný titul pro mladého cyklistu Mohoriče

27. září 2013 18:44 - Florencie

Cyklista Jan Hirt obsadil v závodě mužů do 23 let na mistrovství světa ve Florencii dvanácté místo jako nejlepší z pětice Čechů. Nečekaný titul slavil jeden z nejmladších závodníků na startu, osmnáctiletý Slovinec Matej Mohorič.

 

Foto facebook Karla Hníka

Hirt, který letos jezdí za kontinentální tým Leopard Trek, se prakticky celý závod držel ve vedoucí skupině. Když se však v předposledním kole zrodil rozhodující únik pozdějšího mistra světa Mohoriče, nedokázal zareagovat. „Chytly mě křeče do celého těla. V době, kdy se to škubalo, jsem měl největší problémy," přiznal Hirt. „Nahoře na kopci jsem se trochu vzpamatoval a skupinu přede mnou jsem ještě dojel, ale i tak jsem mírně zklamaný. Čekal jsem o něco lepší výsledek," dodal nejlepší z Čechů v závodě.

„Byli jsme docela vidět a aspoň, že Honza vydržel v té první skupině," říkal Karel Hník, který jezdí za český tým Etixx-Ihned, farmu milionářské stáje Omega Pharma-Quick Step. „Já zkusil nastoupit v kopci tři kola před koncem, abych si ostatní otestoval. Ale pak mě dojeli a v závěru jsem za to možná zaplatil. V posledním kopci mi ty síly trochu chyběly," dodal český cyklista.

Překvapivým mistrem světa se stal Slovinec Mohorič, který je v kategorii do 23 let teprve prvním rokem. Vloni získal zlato mezi juniory, nyní slavil daleko cennější titul. „Jsem hodně překvapený, že se mnou nikdo nevydržel," narážel na únik s největším favoritem závodu Alaphilippem z Francie, který v posledním kole odpadl. „Bolelo to, ale jsem strašně šťastný," prozradil šampión, který před pár dny podepsal smlouvu s italským gigantem Cannondale, kde bude působit mj. se Slovákem Saganem.

Mistrovství světa v silniční cyklistice ve Florencii:
Silniční závod:
Muži do 23 let (173,2 km):
1. Mohorič (Slovin.) 4:20:18
2. Meintjes (JAR) -3
3. Enger (Nor.)
4. Ewan (Austr.)
5. Skujinš (Lot.)
6. Villella (It.)
12. Hirt všichni -13
28. Hník -1:25
Černý, Hošek, Dvorský (všichni ČR) všichni nedokončili
Juniorky (82,6 km):
1. Dideriksenová (Dán.) 2:32:23
2. Jakovenková (Rus.) stejný čas
3. Děmydovová (Ukr.) -3
19. A. Drahotová (ČR) -34
hok, Florencie, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.