Rubriky:

Cyklistika

Armstrongova medaile ze Sydney už je zpátky v trezoru MOV

2. října 2013 14:29 - Lausanne

Bronzová medaile potrestané hvězdy Lance Armstronga z her v Sydney 2000 už je zpátky v sídle Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne. Americký cyklista o ni fakticky přišel už v lednu po doznání k podvodu a před třemi týdny oznámil, že ji odevzdal národnímu výboru. Představitelé MOV doručení zásilky ve středu potvrdili.

"Ano, máme ji. Je v trezoru," řekl agentuře AP mluvčí MOV Mark Adams. "Návrat medaile znamená konec smutné kapitoly pro celý sport," dodal.

Armstrong skončil v Sydney třetí v časovce. Olympijský výbor už dříve rozhodl, že bronz nebude dodatečně nikomu přidělen. Tehdy čtvrtý Španěl Abraham Olano byl totiž později také obviněn z užívání dopingu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.