Rubriky:

Cyklistika

Soud osvobodil cyklistického dopingového hříšníka Schumachera

29. října 2013 13:22 - Stuttgart

Soud ve Stuttgartu osvobodil německého cyklistu Stefana Schumachera, jemuž hrozil trest za to, že užíváním zakázaných látek podvedl svého bývalého zaměstnavatele. Státní zástupce požadoval pro dvaatřicetiletého dopingového hříšníka pokutu ve výši 16 800 eur (430 tisíc korun).

Obvinění z neoprávněného pobírání tří měsíčních platů se vázalo k dopingové kauze z roku 2008. Schumacher během Tour de France, na níž vyhrál dvě časovky, popřel doping, nicméně za dva měsíce byl zásluhou nového testování vzorků přistižen. O obě vítězství přišel a za krevní doping CERA byl potrestán dvouletým distancem.

Schumacher postavil svou obhajobu na tom, že šéf jeho tehdejšího týmu Gerolsteiner Hans-Michael Holczer musel o užívání zakázaných látek vědět. Proto se nemohlo z jeho strany jednat o podvod.

Holczer sice tvrzení, že o dopingu svého jezdce věděl, odmítl, soud však dal za pravdu Schumacherovi.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.