Štybar opět vyhrál Boonenovu cyklokrosovou exhibici

Mol

Zdeněk Štybar obhájil vítězství v charitativním závodu "Boonen a přátelé", kterým stejně jako loni zahájil svou omezenou cyklokrosovou sezónu. V belgickém Molu dnes bývalý dvojnásobný mistr světa vyhrál před vítězem prvního ročníku akce Maartenem Wynantsem, který si zopakoval loňské druhé místo, a Pieterem Vanspeybrouckem.

Zdeněk Štybar.

Bývalý světový šampión v silniční cyklistice a Štybarův kolega v týmu Omega Pharma-Quick Step Tom Boonen dojel dvanáctý. Český jezdec závod pořádaný na pomoc tělesně postiženým dětem vyhrál i s minutovým handicapem na startu, který opět dostal vzhledem ke svým cyklokrosovým kvalitám.

Štybar, který se letos dočkal výrazných úspěchů na silnici a vyhrál i jednu etapu Vuelty, se stejně jako v minulé sezoně chce zúčastnit několika cyklokrosů okolo Vánoc. Zvažuje také start na únorovém mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, pokud zapadne do jeho plánu. Cyklokrosový šampión z let 2010 a 2011 má za cíl uspět v jarních klasikách.