Mistrovství světa cyklokrosařů v Hoogerheide by mohlo jet až dvacet Čechů

15. ledna 2014 15:28 - Praha

Na mistrovství světa cyklokrosařů, jež se pojede první únorový víkend v nizozemském Hoogerheide, by se mohly představit až dvě desítky českých závodníků. Posledními otazníky v již potvrzené nominaci jsou start Zdeňka Štybara a počet juniorů, které bude moci reprezentační trenér Stanislav Bambula do závodu vyslat.

 

Michal Červený/mtbs.cz

V nejsledovanější elitní kategorii vsadí Bambula na očekávanou pětici v čele s úřadujícím mistrem republiky Martinem Bínou, jehož doplní Radomír Šimůnek, Lubomír Petruš, Vladimír Kyzivát a Ondřej Bambula. Ohledně možnosti startu Štybara, jímž by český tým naplnil kvótu šesti jezdců, kteří mohou do závodu zasáhnout, nedošlo k žádnému posunu.

"V tomto ohledu zatím nic nového," řekl ve středu ČTK trenér Bambula. "Uvidíme, jak se Zdeněk nakonec rozhodne. Já s ním na soupisku počítám, ale teď ho nechci a ani nebudu otravovat. Budu mu zkoušet volat až někdy okolo 20. ledna, tedy v týdnu před posledním závodem Světového poháru v Nommay," nastínil Bambula.

Právě vyvrcholení série Světového poháru může také vyřešit jeho poslední dilema, které v nominaci má. "V juniorech se musím rozhodnout mezi Martinem Matějčkem a Adrianem Šírkem. Pokud by ale Ťoupalík udržel celkové vedení, získáme tím místo navíc a pojedou oba dva," uvedl Bambula.

Nominace na mistrovství světa v Hoogerheide:
Elite:
Ondřej Bambula
Martin Bína
Vladimír Kyzivát
Lubomír Petruš
Radomír Šimůnek
Zdeněk Štybar
Muži do 23 let:
Michael Boroš
Matěj Lasák
Vojtěch Nipl
Tomáš Paprstka
Jakub Skála
Junioři:
Martin Dejmek
Roman Lehký
Lukáš Kunt
Martin Matějček
Adam Ťoupalík
Adrian Šírek
Ženy:
Pavla Havlíková
Martina Kukulová
Martina Mikulášková
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: