VIDEO: Kolo vejpůl! Cyklistka překvapivě zůstala pohromadě. Ale byla to hrůza

18. března 2014 09:42 - Santiago de Chile

Skončila v nemocnici se zlomenou nohou a dalšími šrámy, ale může si blahopřát, že to neskončilo mnohem hůře. Chilská cyklistka Irene Aravenová jistě netušila, co ji potká na novém velodromu v Santiagu. Při týmovém závodě došlo k hrozivému karambolu.

Start se nepovedl, ale to by ještě nebylo tak zlé. V hluku v hale to ovšem závodnicím poněkud uniklo, a když Estefania Nunězová jedoucí před Aravenovou uviděla rozhodčího zastavujícího jízdu s praporem, stačila se ještě vyhnout za postavou skrytému startovnímu stojanu.

Ne tak její spolubojovnice, která ani nestačila pořádně zvednout hlavu. Ve vysoké rychlosti do zařízení narazila. Kolo se rozletělo na dva kusy. Cyklistka naštěstí zůstala v celku, ale salto předvedla hrozivé. Úspěšná operace zlomené nohy je ještě přijatelným následkem, po dopadu to vypadalo mnohem hůře.

Bronz ze závodu v rámci Jihoamerických her tak vinou chyby organizátorů připadl Brazilkám.

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.