Štybar spurtoval v Pekle severu o stupně vítězů, ale uklouzl na reklamě

14. dubna 2014 10:15 - Praha

O jednu pozici proti minulému ročníku si polepšil český cyklista Zdeněk Štybar ve slavné klasice Paříž–Roubaix. V neděli dospurtoval na páté pozici. Ve finiši jeho skupiny šlo jen o druhé místo, triumf o dvě desítky vteřin dříve slavil po šest kilometrů dlouhém úniku Nizozemec Terpstra.

 

Profimedia.cz

„Mrzí mě, že jsem nedokázal ve spurtu skočit na třetí příčku. Na velodromu, kde se tradičně dojíždělo, mi na jedné z namalovaných reklam trošku ustřelilo kolo. Ale nevím, jestli bych bez tohoto okamžiku skončil třetí. I tak jsem spokojený, protože jsem byl u všeho důležitého a nechal v závodě výraznou stopu," prohlásil český závodník.

Štybar si v klání proslaveném zejména mnoha úseky na kostkách vedl skvěle a od začátku se pohyboval na špici hlavního pole. Už v minulém roce měl na dosah stupně vítězů, ale o lepší než šesté místo jej připravil střet s divákem. Letos na vítězství myslet nemohl, protože ze skupiny, ve které jel, unikl týmový kolega Terpstra, jehož Štybar pochopitelně nenaháněl.

„Jsem spokojený, že to z pohledu týmu vyšlo. Když se v závěru naše skupina sjela a docvakli se k nám zezadu Boonen s Terpstrou, bylo to lepší, protože se mnou jeli Sagan s Degenkolbem. Pokud by se rozhodovalo ve spurtu, asi bych neměl šanci," přemítal Štybar.

„Když nastoupil Niki, byl to ideální moment. My s Tomem (Boonenem) jsme samozřejmě přestali jet a nikdo další neměl sílu ho sjíždět. Terpstra byl ve správnou chvíli na správném místě a zaslouženě vyhrál," chválil parťáka Štybar.

„Vyhrát Roubaix je jako sen. Jde o největší den mojí kariéry. Měli jsme závod rozehraný na více karet. Já se na konci utrhnul a makal jsem až do konce," říkal v cíli devětadvacetiletý Niki Terpstra, který závod přezdívaný Peklo severu absolvoval už posedmé.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.