Giro přijde o jednoho z favoritů. Cavendish touží po úspěchu na Tour de France

18. dubna 2014 19:20 - Londýn

Osmadvacetiletý britský cyklista Mark Cavendish nebude startovat na letošním Giru d'Italia. Elitní spurtér týmu Omega Pharma-Quick-Step, který v loňském ročníku vyhrál na slavném závodě pět etap a získal červený trikot pro nejlepšího sprintera, se rozhodl, že dá přednost Tour de France.

 

Profimedia.cz

"Gira se letos nezúčastním. Je mi to líto, protože tenhle závod mi v minulosti přinesl spoustu radosti. Museli jsme se ale rozhodnout," uvedl osmadvacetiletý týmový kolega Zdeňka Štybara.

Giro, na kterém už celkem vyhrál 15 etap, je na programu od 9. května, Cavendish ale směřuje přípravu k červencové Tour. Před ní bude startovat na závodech Kolem Turecka, Kalifornie a Švýcarska.

Na Tour de France se pak pokusí mimo jiné uspět v zahajovací etapě 101. ročníku, která 5. července skončí v Harrogate nedaleko rodiště jeho matky. "Každý ví, že v tomto roce je Tour můj velký cíl," uvedl Cavendish, vítěz 25. etap na Tour de France.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.