Sáblíková má další cyklistický double, vyhrála i hromadný závod

28. června 2014 12:55 - Slavkov u Brna
(Aktualizováno: 28. června 2014 13:55)

Martina Sáblíková dominovala na společném mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice po časovce i závodu s hromadným startem. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení ve Slavkově u Brna obhájila loňský double. Svůj triumf z časovky dokázali potvrdit rovněž Adam Ťoupalík mezi juniory a Nikola Nosková v kategorii juniorek.

 

Václav Šálek, ČTK

Sedmadvacetiletá Sáblíková se dnes na 96 kilometrů dlouhé trati brzy odpoutala od pelotónu a zbytek startovního pole zcela deklasovala. Druhou v pořadí Anežku Drahotovou porazila o pět a půl minuty.

„Jela jsem si nějaké svoje tempo do kopce, zkusila jsem jet dopředu a pak jsem zjistila, že jedu sama. Tak jsem si řekla, že to zkusím a přinejhorším mě dojedou v dalším kopci. Ale náskok začal narůstat, tak jsem jela," řekla Sáblíková v cíli novinářům.

Před posledním z šesti okruhů, které ženy společně s juniorkami absolvovaly, už měla na Drahotovou k dobru pět minut. „Jen jsem si tak řekla, že snad neumřu a už mě nedojedou," uvedla Sáblíková.

Po dojetí se dočkala bouřlivého potlesku od fanoušků i gratulace očividně spokojeného trenéra Petra Nováka. "Určitě velká spokojenost," přitakal Novák.

"Martina četla na facebooku, jak psala Pavlína Šulcová, že na ni v hromadném startu vymyslí nějakou taktiku a podle toho se ta taktika vyvíjela. Jen mě překvapilo, jak odjela Martina brzo a sama. Nikdo se nechytil," připustil Novák.

"Čekal jsem, že alespoň jedna nebo dvě holky by s ní mohly jet. Zkoušela to v tom kopečku jedna z juniorek, ale nahoře už byla Martina sama vepředu o 15 vteřin, tak jela," dodal.

I osmnáctiletá Drahotová, která sbírá úspěchy také v chůzi a běhu, získala ve Slavkově druhou medaili po bronzu z časovky. Stejnou bilanci má dnes bronzová Pavlína Šulcová, druhá ze souboje s chronometrem.

Rovněž Ťoupalík finišoval v poklidu a s velkým náskokem na ostatní. Byť si nástup schoval až do předposledního z devíti okruhů trati o délce 128 km,, obhájce titulu Luďka Helise za sebou nechal o více než tři a půl minuty. Třetí dojel Vojtěch Pezlar. "Až do mého úniku to bylo tempo netempo. Po časovce jsem byl favorit a každý si mě hlídal. Když jsem dojel Kováře a nechtěl střídat, tak jsem jel dopředu sám," řekl Ťoupalík.

Se Sáblíkovou se však shodl v tom, že se jednalo o hodně těžký závod. "Kluci se buď nedomluvili, nebo na to neměli, tak jsem měl rychle velký náskok. Normálně se u nás tak dlouhé závody nejezdí a v posledním kole jsem toho už měl plné zuby. Ale myslím, že to byl hodně spravedlivý závod," prohlásil Ťoupalík.

Nejtěžší práci s potvrzením čtvrtečního časovkářského zlata tak měla Nosková, jež až ve spurtu předčila Barboru Průdkovou a Nikol Zdráhalovou.

Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice ve Slavkově u Brna - závod s hromadným startem: 
Ženy (96 km): 
1. Sáblíková (Nowis Team) 2:48:09
2. A. Drahotová (CTP Šimůnek) -5:36
3. P. Šulcová (Ghost Rubena Racing)  
4. Kadlecová (SR)  
5. Havlíková (Young Telenet Fidea) všechny -8:20
6. Svobodová (KCR Roudnice n. L.) -8:23.
Juniorky (96 km): 
1. Nosková (Kooperativa SG Jablonec) 2:56:29
2. Průdková (Nutrend Specialized)  
3. Zdráhalová (Nowis Team) obě stejný čas
Junioři (128 km):
1. Ťoupalík (ČEZ Cyklo Team Tábor) 3:37:17
2. Helis (Tufo Prostějov)  
3. Pezlar (Kovo Praha) oba -3:35.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.