Rubriky:

Cyklistika

Alonso prozatím plány na vlastní cyklistickou stáj odložil

7. listopadu 2014 10:21 - Sao Paulo

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso znovu odložil plány na založení vlastní profesionální cyklistické stáje. Španělský pilot, který původně chtěl s vlastním týmem závodit už v letošním roce, se ale svého snu nevzdává a v budoucnu si ho chce rozhodně splnit.

 

Susana Vera, Reuters

"Mým plánem a přáním bylo mít profesionální tým, ale určité okolnosti jsou proti tomu," řekl Alonso v Sao Paulu, kde se o víkendu pojede předposlední závod sezony F1 Velká cena Brazílie. "Je to ale něco, co chci v budoucnu udělat," dodal.

Původně Alonso plánoval, že pro letošní rok převezme stáj Euskatel, dohoda ale na poslední chvíli ztroskotala. Chystaný nový tým, jehož manažerem by měl být bývalý mistr světa Paolo Bettini, ale v řádném termínu nepožádal o licenci pro elitní sérii WorldTour ani pro kategorii druhodivizních kontinentálních týmů.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.