Rubriky:

Cyklistika

Armstrong vyhrál i druhý soudní spor se Simeonim

16. ledna 2006 19:43 - PAŘÍŽ

Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong uspěl i ve druhém soudním sporu s cyklistou Filippem Simeonim. Francouzský soud v pondělí zamítl žalobu italského závodníka, který Američana zažaloval za pomluvu a urážku na cti. Té se měl Armstrong dopustit vloni, když Simeoniho v rozhovoru pro list Le Monde označil za lháře.

 

Oakley

Ve stejné kauze uspěl Armstrong vloni v červenci i v Itálii. Soud ve městě Lucca tehdy žalobu rovněž zamítl.

Spor mezi oběma muži se táhne už od roku 2002, kdy Simeoni svědčil v procesu se sportovním lékařem Michelem Ferrarim, mezi jehož svěřence kdysi patřil i Armstrong. Simeoni před soudem tvrdil, že ho Ferrari nutil užívat EPO a růstové hormony, doktor byl později odsouzen.

"Je absolutní lhář. Dopingové látky bral už před pěti lety, ještě než znal Ferrariho. Díky výpovědi proti Ferrarimu mu byl snížen trest za doping ze dvou let na tři měsíce," uvedl Armstrong v roce 2003 v rozhovoru pro Le Monde.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.