Rubriky:

Cyklistika

Ital Ulissi na Giru podruhé vyhrál etapu, vede stále Jungels

18. května 2016 16:59 - Asolo

Vítězem 11. etapy Gira d'Italia z Modeny do Asola se stal domácí jezdec Diego Ulissi, který po více než dvou stech kilometrech ve finiši předstihl Kostaričana Andreye Amadora i Lucemburčana Boba Jungelse. Posledně jmenovaný udržel průběžné vedení, před druhým Amadorem má náskok 24 sekund. Hlavní pole, v němž byli všichni favorité, dojelo do cíle s třináctisekundovou ztrátou na vedoucí trojici.

 

Luca Zennaro, ČTK/AP

Průběžně třetí Španěl Alejandro Valverde ztrácí při svém premiérovém startu na Giru už více než minutu, o další dvě sekundy zpět je vítěz z roku 2013 Ital Vincenzo Nibali. Šestý Polák Rafal Majka už za Jungelsem zaostává o víc než dvě minuty.

Šestadvacetiletý Ulissi ze stáje Lampre letos ovládl i čtvrtou etapu, celkem už má na Giru šest dílčích primátů. Ulissi spolu s Amadorem a Jungelsem nastoupili pár kilometrů před cílem a na rozdíl od několika podobných pokusů náskok udrželi až do konce.

Kvůli zdravotním problémům musel v průběhu etapy ze závodu odstoupit Nizozemec Tom Dumoulin, který v úvodu 99. ročníku strávil šest etap v růžovém dresu vedoucího jezdce. Už v úterý vypadl z boje o celkové pořadí kvůli střevní viróze průběžně osmý Španěl Mikel Landa.

Ve čtvrtek čeká na jezdce další rovinatá etapa o délce 196 km s dojezdem v Bibione.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 11. etapa (Modena - Asolo, 212 km):
1. Ulissi (It./Lampre) 4:56:32
2. Amador (Kost./Movistar)
3. Jungels (Luc./Etixx-Quick-Step) oba stejný čas
4. Nizzolo (It./Trek), 5. Colbrelli (It./Bardiani)
6. Trentin (It./Etixx-Quick-Step)
7. Modolo (It./Lampre)
8. Battaglin (It./LottoNL)
9. Wellens (Belg./Lotto Soudal)
10. Valverde (Šp./Movistar) všichni -13.
Průběžné pořadí:
1. Jungels 45:16:20
2. Amador -24
3. Valverde
4. Kruijswijk (Niz./LottoNL) oba 1:07
5. Nibali (It./Astana) -1:09
6. Majka (Pol./Tinkoff) -2:01
7. Zakarin (Rus./Kaťuša) -2:25
8. Chaves (Kol./Orica) -2:43
9. Brambilla (It./Etixx-Quick-Step) -2:45
10. Ulissi -2:47.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.