Rubriky:

Cyklistika

Dráhař Kluge nečekaně vyhrál sedmnáctou etapu Gira

25. května 2016 17:15 - Cassano D´Adda

Sedmnáctou etapu Gira d'Italia vyhrál překvapivě německý cyklista Roger Kluge, jenž nástupem v závěrečných stovkách metrů zkazil radost spurtérům. Růžový trikot lídra si pohlídal Nizozemec Steven Kruiswijk, jenž vede stále o tři minuty.

 

Luca Zennaro, ČTK/AP

Po úterní horské etapě se očekávalo, že se dnes po 196 km v městě Cassano D´Adda rozhodne v hromadném spurtu. Kilometr před cílem však vyrazil dopředu zkušený Ital Filippo Pozzatto, a když už se zdálo, že si dojede pro výhru, dostihl ho a předjel Kluge.

Jezdec stáje IAM, která po sezoně končí, využil v závěru svých spurtérských schopností z dráhy. Letošní mistr světa v omniu a stříbrný olympijský medailista z bodovacího závodu v Pekingu 2008 si tak nečekaně dojel pro první triumf na Grand Tour.

"Jsem profesionál šest let a tohle je velké vítězství, na které jsem čekal. Nebylo ale vůbec plánované. Pracoval jsem pro Heinricha Hausslera a najednou jsem viděl možnost ujet. Cíl byl velmi blízko," uvedl Kluge.

Na výhru dosáhl den poté, co jeho švýcarský zaměstnavatel IAM oznámil, že tým na konci roku rozpustí. "Mám teď zvláštní pocity. Včera jsme byli hodně zklamaní, ale rozhodli jsme se, že budeme držet při sobě. Takže je úžasné získat takové vítězství, které nám tohle zklamání vynahradí," dodal Kluge.

Až těsně za ním se cílem prohnal celý peloton, který vedl Ital Giacomo Nizzolo. V hlavním poli nechyběl po rovinaté etapě podle očekávání nikdo z favoritů na celkové umístění. Lídr Kruiswijk tak uhájil před závěrečnými čtyřmi etapami tříminutový náskok před Kolumbijcem Estebanem Chavesem.

Ve čtvrtek čeká na cyklisty nejdelší etapa letošního Gira o délce 244 km z Muggia do Pinerola. Začíná na rovině, ale vrcholí prudkým stoupáním a nebezpečným sjezdem. "Uvědomuju si, že tohle byl můj poslední lehký den před náročnými etapami. Zítra nás čeká zajímavé finále po riskantním sjezdu. Jsem připraven," řekl Kruijswijk, jenž se může stát prvním nizozemským vítězem Grand Tour.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 17. etapa (Molveno - Cassano D´Adda, 196 km):
1. Kluge (Něm./IAM) 4:31:29
2. Nizzolo (It./Trek Segafredo)
3. Arndt (Něm./Giant)
4. Modolo (It./Lampre)
5. Trentin (It./Etixx-Quick-Step)
6. Porsev (Rus./Kaťuša)
7. Ligthart (Niz./Lotto)
8. Navardauskas (Lit./Cannondale)
9. Belletti (It./Wilier Triestina)
10. Simion (It./Bardiani Valvole) všichni stejný čas
Průběžné pořadí:
1. Kruijswijk (Niz./LottoNL) 68:11:39
2. Chaves (Kol./Orica) -3:00
3. Valverde (Šp./Movistar) -3:23
4. Nibali (It./Astana) -4:43
5. Zakarin (Rus./Kaťuša) -4:50
6. Majka (Pol./Tinkoff) -5:34
7. Jungels (Luc./Etixx-Quick-Step) -7:57
8. Amador (Kost./Movistar) -8:53
9. Pozzovivo (It./AG2R) -10:05
10. Sivcov (Běl./Dimension Data) -11:03
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.