Cyklista Hirt dojel v královské etapě generálky na Tour desátý

Sölden

Český cyklista Jan Hirt obsadil desáté místo v královské sedmé etapě závodu Kolem Švýcarska. Ve sněhové vánici zvládl nejlépe závěrečné stoupání do cíle v rakouském Söldenu Američan Tejay van Garderen. Novým lídrem tradiční generálky na Tour de France je Francouz Warren Barguil, který dojel se ztrátou 16 sekund třetí.

Američan Tejay van Garderen po triumfu v sedmé etapě závodu Kolem Švýcarska.

Van Garderen zaútočil tři kilometry před cílem a sólový výstup do nadmořské výšky 2690 metrů v nevlídném počasí a teplotě těsně nad bodem mrazu zvládl. Druhý do vyhlášeného lyžařského střediska dorazil Kolumbijec Miguel Angel López těsně před Barguilem.

Hirt na vítěze ztratil 59 sekund a v průběžném pořadí poskočil z 94. místa na 47. příčku. Těsně za ním figuruje Leopold König, který dnes dojel jako druhý z Čechů na 30. místě se ztrátou 7:39 minuty. Nejlepší z českých cyklistů Petr Vakoč nabral manko více než 24 minut a v celkovém hodnocení se propadl z 18. na 36. místo.