Rubriky:

Cyklistika

Šance pro Sáblíkovou? Za její start v Riu se přimlouvá i prezident Zeman

1. července 2016 15:20 - Bystřice nad Pernštejnem

Šance, že rychlobruslařka Martina Sáblíková pojede na olympiádě v Riu cyklistickou časovku, stále žije. Za její start se přimlouvá i prezident České republiky Miloš Zeman, který napsal dopis šéfovi Mezinárodního olympijského výboru (MOV) se žádostí o divokou kartu. Řekl to na páteční tiskové konferenci v Bystřici nad Pernštejnem na závěr své návštěvy kraje Vysočina.

 

Václav Šálek, ČTK

Zeman uvedl, že se v pátek s olympijskou vítězkou v rychlobruslení Sáblíkovou a jejím trenérem Petrem Novákem setkal. Poznamenal, že mu bylo líto, že Sáblíková nemůže jet jako cyklistka na olympiádu do Brazílie.

"A proto jsem podnikl poslední zoufalý pokus. Dnes jsem podepsal dopis předsedovi Mezinárodního olympijského výboru se žádostí o takzvanou divokou kartu pro Martinu Sáblíkovou," řekl Zeman s tím, že jenom Bach může tuto divokou kartu udělit. "A tak svým způsobem kompenzovat hrubou administrativní chybu Českého cyklistického svazu," dodal Zeman.

Sáblíková se domnívala, že si devátým místem na loňském mistrovství světa zajistila olympijský start. Při zveřejnění kvalifikovaných zemí však vyšlo najevo, že ČR žádné účastnické místo nezískala. Cyklistický svaz, který podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií, i Český olympijský výbor začaly kauzu řešit, ale případ nejspíš skončí u mezinárodní arbitráže CAS.

Bachovi se stejnou žádostí jako Zeman již minulý týden napsala i olympijská vítězka Věra Čáslavská, své podpisy připojili i čeští olympijští šampioni Věra Růžičková, Dana Zátopková a Jiří Daler.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika