Nash útok na medaili na domácím MS nevyšel, zlato putuje do Dánska

2. července 2016 14:18 - Nové Město
(Aktualizováno: 2. července 2016 16:37)

Bikerka Kateřina Nash dojela na MS horských kol v Novém Městě na Moravě sedmá. Zvítězila Dánka Annika Langvadová před Američankou Leou Davisonovou, bronz získala Kanaďanka Emily Battyová. V závodu mužů do 23 let obsadil Matěj Průdek devatenácté místo. Pro zlato si dojel Novozélanďan Samuel Gaze, stříbro získal Francouz Victor Koretzky, třetí byl Marcel Guerrini ze Švýcarska.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Hrdinka čtvrteční štafety, v níž posunula český tým během svého úseku z deváté až na druhou příčku, zvládla výborně start a následně i zaváděcí okruh, po němž byla ve vedoucí osmičlenné skupině. Postupně se však Nash začala propadat a v cíli měla manko na vítězku tři minuty a 37 sekund. Sedmé místo je nicméně jejím nejlepším výsledkem na MS, dosud byla nejlépe dvanáctá v italském Val di Sole před osmi lety.

Současná jednička žebříčku Mezinárodní cyklistické unie a zároveň vedoucí žena Světového poháru Langvadová proměnila cestu za zlatem v sólové představení a zvítězila s více než minutovým náskokem. Za ní dlouho jedoucí Polka Maja Wloszczowská měla krátce před cílem defekt a dostala se před ni Davisonová. Následně ji při opravě v depu předjela i Battyová a bronz v těsném spurtu před smolařkou Wloszczowskou uhájila.

Průdek dojel devatenáctý

Člen stříbrné čtvrteční štafety Průdek neměl sice zdaleka tak dobrou pozici jako jeho reprezentační kolega Jan Vastl, který zpočátku kontroloval dění na čele, ale postupně se prokousával pořadím nahoru. A nakonec dojel i před loni osmým Vastlem, jemuž postupně ubývaly síly.

"Spokojený jsem v rámci možností. Jízda samotná byla super, ale bohužel jsem měl špatný start a od toho se to pak celé odvíjí. Hned na startu kluk přede mnou nezacvakl a trochu nás to celé předjelo zleva. Pak se to tam hodně motalo a brzdilo se. Ty starty nejsou bohužel mojí silnou stránkou a budu na tom muset ještě zapracovat," řekl novinářům Průdek.

Netajil, že doufal v jiný scénář a plánoval jet hned od začátku vpředu, aby mohl bojovat o desítku. "Nebo alespoň o patnáctku. Vyvinulo se to ale takhle, tak jsem pak předjížděl a předjížděl, dokud jsem nedojel do cíle. S tím výkonem jsem mohl dopadnout lépe, nebýt toho špatného startu," mínil Průdek.

Vastl: Během závodu jsem začal uvadat

Vastl šel do závodu s výrazně vyššími ambicemi. "Stoprocentně. Věřil jsem si, že bych mohl být úplně v pohodě do pětky, protože v minulém týdnu jsme byli na závodech v Rakousku a tam jsem se cítil úplně super. Pak bylo třítýdenní soustředění v Livignu a jezdilo se mi fakt výborně. Byl jsem super připravený, takovou výkonnost jsem nikdy v životě neměl. Povedl se mi i start, ale během závodu jsem začal uvadat," hodnotil Vastl.

"Nevím, jestli to tady pro mě není zakleté... Už jsem tady jel pětkrát a ani jednou mi to tady nevyšlo. Nechal jsem tam dneska naprosto všechno, ale byl jsem úplně mrtvej. Horko přitom nebylo problémem, to mi vůbec nevadí. Je to zklamání, budu to chtít hodit za hlavu a pokusím se to zúročit v dalších závodech," doplnil Vastl.

Vítězný Gaze se utrhl ostatním skvělým nástupem v předposledním okruhu a na Koretzkého nakonec najel 50 vteřin. Stříbrný Francouz získal na šampionátu již druhou medaili, neboť byl i v sestavě vítězné francouzské štafety. O dalších 14 sekund zpět zůstal Guerrini.

MS na horských kolech v Novém Městě - Cross country:
Muži do 23 let:
1. Gaze (N. Zél.) 1:17:57
2. Koretzky (Fr.) -50
3. Guerrini (Švýc.) -1:04
19. Průdek -5:47
25. Vastl -6:31
43. Rajchart -8:27
61. Kobes -11:41
65. Stošek -12:40
83. Schubert (všichni ČR) -1 kolo
Ženy elite:
1. Langvadová (Dán.) 1:30:13
2. Davisonová (USA) -1:12
3. Battyová (Kan.
4. Wloszczowská (Pol.) obě -1:44
5. Pendrelová (Kan.) -2:53
6. Kalenťjevová (Rus.) -3:22
7. Nash (ČR) -3:37
8. Neffová (Švýc.) -3:59
9. Spitzová (Něm.) -4:07
10. Indergandová (Švýc.) -4:53,
...20. Štěpánová -8:27,
44. Škarnitzlová -1 kolo,
Němcová (všechny ČR) nedokončila.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: