Rubriky:

Cyklistika

Živě

Czeczinkarová dojela na MS bikerek do 23 let dvanáctá

3. července 2016 12:54 - Nové Město

Bikerka Jana Czeczinkarová dojela na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v závodě do 23 let dvanáctá. Druhá Češka na startu Barbora Průdková byla šestnáctá. Vyhrála Švédka Jenny Rissvedsová před Švýcarkami Sinou Freiovou a Alessandrou Kellerovou.

 

pro Sport.cz Matouš Duchek/Event Concept

Obě Češky byly po zaváděcím okruhu na začátku druhé desítky startovního pole, jež čítalo 35 cyklistek. Po polovině závodu se sice o pár míst propadly, ale Czeczinkarová se posouvala znovu dopředu a před posledním celým okruhem ze čtyř byla jedenáctá. Nakonec se o místo propadla, na vítězku ztratila šest minut a 43 vteřin. Manko Průdkové bylo ještě o 42 sekund výraznější.

Favorizovaná Rissvedsová začala brzy ujíždět všem soupeřkám a její náskok stále narůstal. Nakonec ji od druhé Freiové dělila minuta a čtyři vteřiny. Obhájkyně loňského zlata, další Švýcarka Ramona Forchiniová, skončila až osmá s takřka šestiminutovým mankem.

Mistrovství světa na horských kolech v Nové Město - Cross country:
Ženy do 23 let:
1. Rissvedsová (Švéd.) 1:16:08
2. Freiová -1:04
3. Kellerová (obě Švýc.) -1:22
12. Czeczinkarová -6:43
16. Průdková (obě ČR) -7:25
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.