Čtvrtý etapový triumf pro Cavendishe! Kreuziger zůstává jedenáctý

Villars-les-Dombes

Mark Cavendish si v sobotu připsal už čtvrté letošní vítězství a jubilejní třicáté na Tour de France. Čtrnáctá etapa měřící celkem 208,5 kilometrů se rozhodovala až v cílové rovince, v níž britský cyklista v protivětru přespurtoval Nora Alexandra Kristoffa i Slováka Petera Sagana. Nejlepší z českých závodníků byl Roman Kreuziger na 32. místě a celkově mu patří jedenácté místo. Vede nadále Brit Chris Froome z týmu Sky, před druhým Nizozemcem Baukem Mollemou má téměř dvouminutový náskok.

Britský cyklista Mark Cavendish si v sobotu dojel pro čtvrté etapové vítězství na letošní Tour.

Podle předpokladů se po více než dvou stech kilometrech rozhodlo až v závěrečných metrech poté, co poslední dva uprchlíky pohltil peloton krátce před cílem. V souboji elitních spurtérů znovu uspěl Cavendish a v počtu etapových triumfů na Tour ztrácí na belgického rekordmana Eddyho Merckxe už jen čtyři prvenství.

"Jsem opravdu šťastný. Podmínky byly náročné, ale pomohl mi tým. Závěr byl trochu zvláštní, ale nemyslím si, že bych udělal něco špatně," řekl Cavendish, na kterého si ještě během dojezdu stěžoval Němec Marcel Kittel. "Mám na to svůj názor, ale důležité je, co na to jury," prohlásil zklamaný Kittel, jenž dojel pátý.

V celkovém pořadí vede i nadále Froome. Lídr stáje Sky má před druhým Nizozemcem Baukem Mollemou náskok 1:46 minuty, třetí Brit Adam Yates je téměř o další minutu zpět. Jedenáctý Kreuziger ztrácí na Froomea přes pět minut.

V nedělní horské etapě čeká na jezdce během 160 kilometrů z Bourg-en-Bresse do Culozu několik prudkých stoupání a v závěru i nesnadný sjezd. "Tu trasu znám, je to zrádná etapa," řekl Froome. "Možná je trochu podceňovaná, protože nekončí stoupáním," dodal dvojnásobný vítěz Tour.