Rubriky:

Cyklistika

Živě

Olympijský vítěz Van Avermaet si na biku zlomil lýtkovou kost

14. listopadu 2016 18:38 - Antverpy

Olympijský vítěz v silniční cyklistice Greg Van Avermaet si o víkendu při tréninku na horském kole zlomil lýtkovou kost na levé noze. Belgický cyklista se podrobí operaci a k tréninku se bude moci vrátit za tři až čtyři týdny.

 

Jan Brychta / Czech Cycling Tour

"Po operaci Gregův program uzpůsobíme podle toho, jaké bude dělat pokroky. Jsem přesvědčený o tom, že tohle zranění nebude stát v cestě jeho cílům na sezonu 2017," uvedl lékař Van Avermaetova týmu BMC Max Testa.

Jednatřicetiletý Van Avermaet má za sebou nejúspěšnější sezonu v kariéře, jejímž jediným stínem byla zlomená klíční kost po pádu na závodě Kolem Flander. Rodák z Lokerenu vyhrál klasiku Omloop Het Nieuwsblad, etapový závod Tirreno-Adriatico, etapu na Tour de France, kde měl tři dny v držení žlutý trikot lídra, a v srpnu se stal v Riu olympijským vítězem v závodu s hromadným startem. V závěru sezony ještě zvítězil na Grand Prix Montrealu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.