Němec Hondo vyhrál etapu Závodu míru do Č. Budějovic

14. května 2006 17:39 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Německý cyklista Danilo Hondo ze stáje Lamonta se stal vítězem druhé etapy 58. ročníku Závodu míru. Ta vedla z rakouského Schremsu do Českých Budějovic a po 177 kilometrech se i v neděli rozhodovalo v hromadném spurtu. Za Hondem skončili jeho krajani Steffen Radochla z týmu Wiesenhof Akud a další cyklista z Lamonty Andre Schulze.

Desetisekundová bonifikace posunula Honda do čela průběžného hodnocení, v němž vede o čtyři sekundy před Australanem Badenem Cookem.

Z českých cyklistů dnes skončil dvanáctý Milan Kadlec z Dukly Praha, hned za ním projel cílovou páskou Martin Hebík ze Sparty. Po dvou etapách je nejvýše ve výsledkové listině Marek Mixa z Dukly Praha, na jedenáctém místě ztrácí 17 sekund na Honda.

Cyklistům dnes nepřálo počasí. Po startu se spustil silný liják a provázel je po většinu kilometrů, v Třeboni se přidaly i kroupy. Čeští jezdci však byli vidět a jelo se i hodně rychle, o čemž svědčila průměrná rychlost 44 km/h.

Mixa útočil

V prvním úniku ještě v Rakousku byl ve dvanáctičlenné skupině Martin Bláha. Před hranicemi peloton uprchlíky dostihl, ale vzápětí zaútočil Mixa, jako první vjel na české území a vyhrál i první rychlostní prémii ve Velešíně. Na druhé prémii skončil Lubor Tesař druhý.

V polovině etapy unikli Ital Stefano Boggia a Harald Starzengruber z Rakouska a postupně si vypracovali náskok téměř čtyř minut. V závěru však přesile soupeřů neodolali, deset kilometrů před cílem je ostatní dojeli. Ve spurtu potvrdil své rychlostní kvality Hondo, který na Závodu míru vybojoval deváté etapové vítězství. Vítěz první etapy Australan Baden Cooke v neděli skončil sedmý.

"Již jsem toho zažil hodně, ale tady je to hodně drsné. Takový Ital Cadamuro či Cooke jsou v dojezdech hodně rázní. Opřou se do soupeře, vystrčí lokty a není pro ně problém někoho poslat do příkopu," řekl novinářům v cíli Kadlec.

Výsledky:
2. etapa Schrems - České Budějovice (177 km):
1. Hondo 4:02:37, 2. Radochla, 3. Schulze (všichni Něm.), 4. Bonomi, 5. Balduci (oba It.), 6. Siedler (Něm.), 7. Cooke (Austr.), 8. Summer (Rak.), 9. Herz (Něm.), 10. Mori (It.), ...12. Kadlec (Dukla Praha), 13. Hebík (Sparta Praha), 23. Šubrt (Dukla Praha), 30. Pečenka (Sparta Praha), 37. Andrle, 38. Kozubek, 42. Bečka (všichni PSK Whirlpool), 45. Mareš (Naturino Sapore Di Mara) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Hondo 7:31:27, 2. Cooke -4, 3. Siedler -5, 4. Radochla -8, 5. Schulze -10, 6. Summer -11, 7. Bonomi, 8. Mori, 9. Hezr všichni -14, 10. Wackernagel (Něm.), 11. Mixa (Dukla Praha) oba -17, ...14. Tesař (Wiesenhof Akud) -18, 19. Kadlec, 48. Hebík, 49. Andrle, 51. Šubrt všichni -20.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: