Rubriky:

Cyklistika

Britský cyklista Cavendish má mononukleózu

12. dubna 2017 13:32 - Londýn

Bývalý mistr světa v silniční cyklistice Mark Cavendish má mononukleózu a čeká ho neupřesněná pauza. Jeho tým Dimension Data stále doufá, že bude moci využít služeb britského spurtéra na červencové Tour de France.

 

Facebook

Cavendish nestartoval v žádné z jarních klasik na kostkách a jeho návrat do pelotonu zatím stanoven. Infekční onemocnění u něj odhalily krevní testy prováděné Mezinárodní cyklistickou unií (UCI).

"Během tréninku byl často bez zjevného důvodu unavený," vysvětlil týmový lékař Jarrad Van Zuydam, jak se u Cavendishe příznaky projevovaly. "Bohužel proti tomuto viru není žádná účinná specifická léčba, pomůže jen klid. Těžko odhadnout, kdy se bude moci vrátit do plné kondice, ale doufáme, že během příštích dvou týdnů se jeho stav výrazně zlepší," dodal lékař africké stáje.

Vítěz 30 etap na Tour de France a silniční mistr světa z roku 2011 tak nejspíš přijde o plánované starty v etapových závodech Kolem Romandie a Kolem Kalifornie.

ČTK

ČT sport Tour de France - 21. etapa konec
20200920T15:45:00+0200
Tour de France - 21. etapa
Tour de France - 21. etapa
Tour de France - 21. etapa

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.