Cyklista Ewan vybojoval premiérový etapový vavřín na Giru, v čele zůstává Jungels

Alberobello

Australský cyklista Caleb Ewan vyhrál sedmou etapu Gira d'Italia. Premiérový triumf v závodě vybojoval v těsném spurtu před Kolumbijcem Fernandem Gaviriou a Samem Bennettem z Irska. V růžovém dresu lídra průběžného pořadí bude dál pokračovat Gaviriův týmový kolega ze stáje Quick-Step Bob Jungels z Lucemburska.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 7. etapy Giro d´ItaliaVideo: sntv

Dvojnásobný mistr světa z dráhy Gaviria útočil v závěru poklidné rovinaté etapy, kterou zdramatizovala až koncovka plná ostrých zatáček v úzkých ulicích, na třetí triumf v jubilejním 100. ročníku Gira. V rozhodujících chvílích ale zůstal zavřený za německým spurterem Andrém Greipelem. Souboj s Ewanem nakonec na cílové pásce prohrál o necelou polovinu předního kola.

Nejlepší z trojice Čechů Jan Hirt dojel do cíle na 71. místě se ztrátou jedenácti sekund za hlavním pelotonem a celkově je šestatřicátý. Jeho stájový kolega z CCC Michal Schlegel dnes nabral půlminutové manko. Jan Bárta, jenž v posledních kilometrech pomáhal vypracovat dobrou pozici pro sprinterskou hvězdu Bory Sama Bennetta, zaostal na 141. místě o minutu a půl.

Po rovinatých dojezdech čekají peloton o víkendu kopcovité koncovky. V sobotní osmé etapě ještě budou mít v krátkém prudkém cílovém stoupání šanci sprinteři, v neděli by ale mohla přijít chvíle vrchařů včetně favoritů na celkové prvenství Vincenza Nibaliho či Naira Quintany. Devátá etapa vyvrcholí výjezdem na 1665 m vysoký Blockhaus, nejprudší pasáže mají sklon až 14 procent.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 7. etapa (Castrovillari - Alberobello, 224 km):
1. Ewan (Austr./Orica) 5:35:18,