Rubriky:

Cyklistika

Nenávist a nadávky! Přestaňte mi vyhrožovat, žádá Cavendish po kolizi se Saganem

6. července 2017 11:10 - Vittel

Slavná Tour de France pokračuje jede podle plánu, slavný závod ale pořád žije incidentem mezi Slovákem Peterem Saganem a Britem Markem Cavendishem. Ten čelí po souboji se Saganem ve finiši úterní etapy Tour de France nenávisti fanoušků a žádá je, aby mu přestali vyhrožovat. Britský cyklista odnesl kolizi u hrazení zlomenou lopatkou, za viníka byl označen slovenský mistr světa a byl ze slavného závodu vyloučen.

 

Pool, Reuters

Od Saganových fanoušků to nyní Cavendish schytává. "Je to jen sport a já mám rodinu. Přestaňte posílat sprosté a výhružné komentáře mně i mé rodině," vzkázal Cavendish uživatelům sociálních sítí ve videu zveřejněném na twitteru, které natočil v letadle cestou z Francie domů.

Odpůrci mu v nenávistných vzkazech vyčítají, že zavinil vyloučení hvězdy pelotonu Sagana. "Každý má právo na svůj názor, ale vulgární komentáře a výhružky si nezasloužím. Ani moje rodina. Nechme to na profesionálech, aby vše posoudili a rozhodli," řekl mimo jiné britský jezdec.

Sagan byl po kontroverzním souboji ve spurtu čtvrté etapy zhruba 150 metrů před cílem ve Vittelu nejprve penalizován 30 sekundami a následně vyloučen. S odvoláním neuspěl a mimo jiné tak přišel o šanci pošesté za sebou získat na Tour zelený dres pro krále sprinterů.

Incident vyvolal velké emoce nejen v pelotonu. Sagan se hned po etapě Cavendishovi omluvil a britského jezdce to potěšilo. Slovenský šampion následně verdikt jury akceptoval, ale nesouhlasil s ním. Cavendish pak prohlásil, že to chtělo velké odvahy, aby byla vyloučena ze závodu hvězda jako je Sagan.

ČTK, Sport.cz

Zrušit