McEwen dokonal na Tour de France vítězný hattrick

7. července 2006 18:00 - VITRÉ

Australský cyklista Robbie McEwen dokázal, že nosí zelený trikot pro nejlepšího spurtera Tour de France oprávněně. Čtyřiatřicetiletý rodák z Brisbane suverénně triumfoval v dojezdu šesté etapy ve Vitré a dokonal na letošním ročníku slavného závodu vítězný hattrick. McEwen nedal v závěru 189 km dlouhé etapy šanci druhému Bennatimu z Itálie ani Tomu Boonenovi.

Boonen se tedy ani dnes nedočkal premiérové výhry na letošní Tour. Belgický mistr světa nicméně i tak uhájil žlutý trikot pro lídra závodu před McEwenem, který se díky časové bonifikaci za jedenáctý etapový triumf na Tour v kariéře posunul na druhé místo o 12 sekund na Boonena.

Průběžné pořadí se nicméně bude takřka jistě měnit v sobotu, kdy na peloton čeká první ostrý test v podobě 52 km dlouhé časovky. V jízdě proti chronometru by se měli vyprofilovat favorité letošní Tour, která vinou dopingového skandálu i pádů v úvodních etapách přišla o nezvykle velké množství hvězd.

Letošní "Stará dáma" se ani dnes nedočkala úspěšného úniku. V úvodu etapy se o něj pokoušela skupinka dokonce i se sprintery Boonenem a bývalým lídrem Thorem Hushovedem, byla však podle očekávání brzy dostižena. Stejně se vedlo i triu Florent Brard, Magnus Backstedt a Anthony Geslin, jejichž pokus skončil čtyři kilometry před cílem.

V poklidu v hlavním poli dokončil etapu jediný český účastník závodu Pavel Padrnos, jenž je celkově šestašedesátý.

Výsledky - 6. etapa (189 km):
1. McEwen (Austr.) 4:10:17, 2. Bennati (It.), 3. Boonen (Belg.), 4. Eisel (Rak.), 5. Hushovd (Nor.), 6. Freire (Šp.), 7. Zabel (Něm.), 8. Paolini (It.), 9. Steegmans (Belg.), 10. Isasi (Šp.), ...86. Padrnos (ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Boonen 29:21:00, 2. McEwen -12, 3. Rogers (Austr.) -21, 4. Freire, 5. Hincapie (USA) oba -25, 6. Hushovd -27, 7. Savoldelli (It.) -35, 8. Landis (USA) -36, 9. Karpec (Rus.) -37, ...66. Padrnos -1:17.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: