Nohy jsem měl na lepší výsledek, litoval Štybar

15. července 2017 19:50

Finiš mu nevyšel, myslel přitom hodně vysoko. Zdeněk Štybar si připravoval pozici pro závěrečné metry 14. etapy Tour de France. V hromadném spurtu to vypadalo, že by český cyklista mohl bojovat i o vítězství. Necelý kilometr před cílem byl na druhé pozici, nakonec mu těsně unikla elitní desítka. Litoval taktické chyby v zatáčce.

Video již není dostupné

sntv

"Jel jsem tak, že jsem etapu chtěl vyhrát, ale nepovedlo se. Myslím si, že pozičně jsme (tým) tam byli celkem dobře, ale já jsem to začal zbytečně zepředu. Nohy jsem měl na lepší výsledek, než na jaký jsem dosáhnul," řekl Štybar českým novinářům v Rodez.

Šanci ztratil pár stovek metrů před cílem. "V ostré zatáčce doprava jsem tam byl na druhé pozici, nechal jsem tam ale zbytečný prostor, měl jsem to naopak zavřít. Bohužel mi taky chyběl ještě jeden člověk přede mnou. Nechci se na to vymlouvat, na vítězství by to stejně asi nebylo, protože Matthews na tom byl výborně, ale na lepší výsledek asi ano. Šance je škoda," dodal.

Po dvou pyrenejských etapách byla dnešní klasikářská a po 181,5 km se potvrdily předpoklady o hromadném dojezdu. V něm byl nejlepší Australan Michael Matthews. Britský obhájce Chris Froome se po 14. etapě vrátil do čela průběžného pořadí před Fabia Arua.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.