Rubriky:

Cyklistika

Bývalý cyklista Rumšas byl obviněn, že má podíl na smrti syna

15. září 2017 11:59 - Lucca

Bývalý litevský cyklista Raimondas Rumšas čelí obvinění, že je spoluodpovědný za smrt svého jednadvacetiletého syna. Státní zástupce z italského města Lucca obžaloval v souvislosti s úmrtím amatérského jezdce celkem pět lidí z podávání a přechovávání dopingových látek a z porušení antidopingových pravidel.

 

Josef Strouhal, Právo

Linas Rumšas zemřel 2. května poté, co doma zkolaboval podle vyšetřování státního zastupitelství v důsledku předávkování dopingovými látkami. Policie prohledala dům Rumšasových i byt šéfa jeho amatérské stáje a podle Gazzetty dello Sport našla zakázané látky a léky.

Pětačtyřicetiletý Raimondas Rumšas měl během kariéry sám problémy s dopingem. Třetí muž Tour de France z roku 2002 a jeho žena byli odsouzeni ke čtyřměsíční podmínce za přechovávání a distribuci dopingových látek poté, co byla Edita Rumšasová zadržena v roce 2002 na francouzsko-italských hranicích s dodávkou EPO, anabolik a povzbuzujících prostředků. Rumšas měl pozitivní test v roce 2003 na Giru d'Italia, po němž dostal roční distanc.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.