Landis povolenou hranici pro testosteron překročil výrazně

29. července 2006 12:58 - NEUSS

Vítěz cyklistické Tour de France Floyd Landis měl v pozitivním vzorku při slavném závodě tak vysoké množství testosteronu, že to prakticky vylučuje přirozený výskyt v těle. Uvedla to německá televizní stanice ARD, podle níž bylo u amerického cyklisty zjištěno téměř trojnásobné překročení povolené hranice.

Podle dopingového experta Haja Seppelta to poukazuje na to, že zakázaná látka se do těla dostala zvenku.

"V těle jsou poměry testosteronu k dalšímu hormonu epitestosteronu asi 1:1 až 2:1. Dopingoví analytici stanovili povolenou hranici velkoryse na 4:1. Hodnota Floyda Landise je 11:1," řekl Seppelt, který se odvolával na informace z blízkého okolí podezřelého závodníka.

Třicetiletý jezdec stáje Phonak měl pozitivní test po sedmnácté etapě Tour de France, v níž se díky dlouhému sólovému úniku vrátil do hry o žlutý trikot.

Na čtvrteční tiskové konferenci v Madridu obvinění z užití zakázaných látek důrazně odmítl a hájil se tím, že se mu hladina testosteronu zvýšila přirozenou cestou. Podstoupí prý testy, které jeho tvrzení prokáží.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: