Sedláček skončil v časovce MS mezi juniory jedenáctý, ženám vládla Van Vleutenová

Bergen

Cyklista Vojtěch Sedláček dojel na mistrovství světa v silniční cyklistice v norském Bergenu v časovce juniorů jedenáctý. Druhý český zástupce Richard Holec obsadil šestnáctou příčku z takřka osmi desítek startujících. Novým světovým šampiónem se stal osmnáctiletý Brit Thomas Pidcock. Časovku žen vyhrála Nizozemka Annemiek van Vleutenová o dvanáct sekund před krajankou Annou van der Breggenovou, bronz brala Australanka Katrin Garfootová.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Časovku žen na mistrovství světa vyhrála Nizozemka Annemiek van VleutenováVideo: sntv

Čtyřiatřicetiletá Van Vleutenová, pátá žena z časovky na minulém šampionátu v Dauhá, dosáhla na první velký titul. V porovnání s Van der Breggenovou jí vyšla lépe druhá polovina 21,1 kilometru dlouhé trati. Povedený závod Nizozemek potvrdila pátou příčkou Ellen van Dijková.

Všestrannému Pidcockovi vyšla skvěle druhá polovina 21,1 kilometru dlouhé trati, během níž se posunul z druhé příčky k prvenství. Závod zvládl v čase 28:02,15 a navázal na juniorský titul světového šampióna v cyklokrosu, na který dosáhl koncem ledna v lucemburském Bielesu.

Sedláček ztratil na vítěze 37 vteřin, Holec byl ještě o 11 sekund pomalejší. Stříbro si s dvanáctivteřinovým mankem vyjel italský reprezentant Antonio Puppio, bronz získal Polák Filip Maciejuk. Oba od sebe dělila jen vteřina a 37 setin.