Landis požádal o dopingovou analýzu druhého vzorku

1. srpna 2006 08:03 - MADRID

Z dopingu podezřelý vítěz Tour de France Floyd Landis oficiálně požádal o analýzu kontrolního vzorku B, s jejíž pomocí se chce pokusit očistit své jméno. Oznámil to jeden ze španělských právních zástupců cyklisty stáje Phonak, jenž měl v průběhu nejslavnějšího etapového závodu pozitivní test na testosteron.

"Dnes odpoledne jsme zaslali fax (Mezinárodní cyklistické unii) UCI. Teď se budeme muset přizpůsobit jejich kalendáři," uvedl José Maria Buxeda. Právník zatím přesně neví, kdy bude analýza B-vzorku v pařížské dopingové laboratoři provedena, očekává ji ale někdy v příštím týdnu. Landis, jenž zatím odcestoval domů do USA, chce prý být zkoušce osobně přítomen.

Třicetiletý Landis měl pozitivní test po 17. etapě, v níž se den po naprostém selhání v alpských kopcích vrátil díky famóznímu sólu zpět do bojů o titul. Pokud analýza kontrolního vzorku potvrdí pozitivní výsledek, přijde o titul z Tour a dostane dvouletý zákaz startů.

Právníci podle vlastních prohlášení očekávají, že analýza výsledek prvního testu potvrdí. Landis ale v pátek v Madridu prohlásil, že výsledky testů nemají nic společného s dopingem. Vysokou hladinu testosteronu prý totiž jeho tělo produkuje při extrémní zátěži zcela přirozeně.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: