Rubriky:

Cyklistika

Sagan vyrazil do Dolomit. Fenomenální cyklista testoval horskou trasu

28. září 2017 18:42 - Lienz/Praha

V neděli psal cyklistickou historii! Slovák Peter Sagan se stal potřetí v řadě mistrem světa v silničním závodě a nesmazatelně se zapsal do tohoto sportu v norském Bergenu. Kdo čekal několikadenní oslavy a kolo na hřebíku, spletl se. Dva dny po triumfu se už proháněl na horském kole v Dolomitech. Rodák ze Žiliny tento sport prostě miluje.

 

Ntb Scanpix, Reuters

Nezáleží na typu kola, on si nevybírá. Ze severu Evropy se Sagan přemístil do rakouského Lienzu, kde si vyzkoušel novou horskou trať. Slovák vyrazil do města, které je ukryté mezi horami. Lienz je obklopen masívy Dolomit v oblasti Východního Tyrolska. Tam se předvedl jeden z nejlepe placených cyklistů na světě.

„Nepřestal jsem jezdit na horském kole. Tato nová cyklotrasa se opravdu vydařila. První sjezdy byly skvělé, gratuluji lidem z Východního Tyrolska," citoval Slováka server Cyclingnews. Nová trasa je dlouhá 2200 metrů. Ve videu můžete vidět její profil.

Úspěšný konec sezóny, který vyústil ve světový titul, co více by měl letos ještě Sagan vyhrát. Nic. Proto zvolní a bude se tento rok už především věnovat rodině. „Nechte mě užít si tohle vítězství (z Norska). Zatím nechci přemýšlet o příštím roce."

Už v Bergenu věděl, že prožívá jeden z největších okamžiků své kariéry. „Jsem šťastný, že jsem znovu vyhrál. Samozřejmě je to něco mimořádného. Nezmění to asi nic ve světě jako takovém, ale pro mě jde o něco velmi krásného," řekl po zisku třetího titulu mistra světa v řadě.

lik, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.