Bettini vyhrál druhou etapu Vuelty, vedení se ujal Hushovd

CORDÓBA

Olympijský vítěz Paolo Bettini vyhrál v hromadném spurtu nedělní druhou etapu cyklistické Vuelty. V cílové rovince 167 kilometrů dlouhé trasy z Málagy do Córdoby porazil Thora Hushovda, norskému jezdci však i druhé místo stačilo k posunu do čela průběžného pořadí.

Ve zlatém trikotu Hushovd vystřídá domácího Carlose Sastreho, jenž se po úvodní časovce družstev ujal díky úspěchu stáje CSC poprvé v kariéře vedení v nějakém závodě.

Hushovd si letos vyzkoušel roli vedoucího jezdce i v úvodu Tour de France, kde vyhrál prolog a nakonec i poslední etapu. Před třetí etapou Vuelty má náskok dvou vteřin před Italem Bettinim. Sastre a sedm dalších jezdců ztrácí sedm vteřin.

Bettini úspěch ve spurtu nečekal

Dvaatřicetiletý Bettini v cíli přiznal, že své vítězství v hromadném spurtu nečekal. "Nejsem žádný sprinterský specialista, takže je pro mne docela dobré, že jsem dokázal porazil tolik velkých hvězd najednou," řekl s tím, že mu dnešní vítězství zvedlo sebevědomí před zářijovým mistrovstvím světa.

Svým výkonem v závěru technické trati s množstvím zatáček Ital překvapil i Hushovda. "Vůbec jsem nevěděl, že tak rychle útočí. V každém případě bych dal přednost etapovému vítězství před celkovým vedením, ale ještě máme před sebou spoustu etap pro sprintery, třeba hned zítra," uvedl Nor.

V pondělí na peloton čeká nejdelší etapa letošního ročníku Vuelty. Cyklisté absolvují 219 kilometrů dlouhou trať z Córdoby do Almendraleja.

Výsledky - 2. etapa (167 km):
1. Bettini (It.) 4:19:31 hod., 2. Hushovd (Nor.), 3. Paolini (It.), 4. McEwen (Austr.), 5. Murn (Slovin.), 6. Ventoso, 7. Isasi (oba Šp.), 8. Eisel (Rak.), 9. Nazon (Fr.), 10. Zabel (Něm.) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Hushovd 4:27:00, 2. Bettini -2, 3. Sastre, 4. O'Grady (Austr.), 5. Bak (Dán.), 6. Arvesen (Nor.), 7. Sorensen (Dán.), 8. Ljungqvist (Švéd.), 9. Cuesta (Šp.), 10. Gustov (Ukr.) všichni -7.