Nejkratší etapu na Vueltě vyhrál po spurtu Zabel

CÁCERES

Poslední rovinatou etapu Vuelty před vjezdem pelotonu do hor vyhrál v hromadném spurtu německý cyklista Erik Zabel. Pětatřicetiletý jezdec ve službách týmu Milram triumfoval po 135 kilometrech na nejkratším úseku 61. ročníku, který následoval po pondělní nejdelší etapě závodu. Na Vueltě Zabel vybojoval dílčí úspěch pošesté ve své bohaté kariéře, letos se prosadil na stupně vítězů poprvé.

Lídrem španělského závodu zůstal Nor Thor Hushovd, jemuž i do třetice těsně unikl vavřín a stejně jako v předchozích dvou etapách obsadil druhé místo. Zabel patřil k nejlepším spurtérům už v předchozích dnech, kdy skončil čtvrtý a desátý. Po úterý je na celkovém druhém místě se ztrátou dvaceti sedmi sekund.

"Ještě mě nesmíte odepisovat," nechal se Zabel slyšet v pondělí večer, kdy mu jeho týmový šéf předpověděl jedno či dvě etapová vítězství na letošní Vueltě. O vavřín v úterý znovu bojoval nečekaný vítěz předchozí etapy Francisco José Ventoso a jako nejlepší Španěl finišoval pátý.

Středeční pátá etapa vede z Plasencie do lyžařského střediska La Covatilly ležícího ve výšce téměř 2000 metrů a měří 178 km. Vuelta skončí 17. září v Madridu.

Výsledky - 4. etapa (135 km):
1. Zabel (Něm.) 3:24:46, 2. Hushovd (Nor.), 3. Nazon (Fr.), 4. O'Grady (Austr.), 5. Ventoso (Šp.), 6. Eisel (Rak.), 7. Greipel (Něm.), 8. Bettini (It.), 9. McEwen (Austr.), 10. Paolini (It.) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Hushovd 13:34:59, 2. Zabel, 3. O'Grady oba -27, 4. Ventoso -32, 5. Bettini -34, 6. Arvesen (Nor.), 7. Bak (Dán.), 8. Sörensen (Dán.), 9. Ljungqvist (Švéd.), 10. Sastre (Šp.) všichni -39.