Vinokurov přelstil na Vueltě spurtéry a vynahradil si zklamání

2. září 2006 16:58 - LUGO

Kazašský cyklista Alexandr Vinokurov si vynahradil zklamání z pátku, kdy těsně přišel o etapový triumf na Vueltě, a v sobotu drtivým finišem nedal soupeřům na španělském závodě šanci. Lídr týmu Astana zaútočil několik set metrů před cílem a vypálil rybník všem elitním spurtérům, kteří si na rovinatém úseku brousili zuby na vítězství.

Vinokurov využil situace, kdy finišmani po mírném stoupání nabírali síly před cílovou rovinkou, a nečekaným trhákem si zajistil prvenství. Spravil si tak náladu po pátku, kdy mu v podobné vzdálenosti před cílem došly síly a z prvního místa se propadl až na šesté.

Dnes však blonďatý jezdec drama nepřipustil a vyhrál s náskokem sekundy před Italem Ruggerem Marzolim a Slovincem Urošem Murnem. Jeho krajan Janež Brajkovič si udržel celkové vedení o pět sekund před domácím favoritem Alejandrem Valverdem.

Průběžné pořadí Vuelty se nicméně může měnit již v nedělní etapě, která končí devítikilometrovým stoupáním na Alto de La Cobertoria.

Vuelta - 8. etapa
Ponferrada - Lugo, 173 km
1. Vinokurov (Kaz.) 4:02:11, 2. Marzoli (It.), 3. Murn (Slovin.), 4. Hushovd (Nor.), 5. Bettini (It.), 6. Zabel (Něm.), 7. Sánchez (Šp.), 8. Ziegler (Něm.), 9. Moletta, 10. Rebellin (oba It.) všichni -1.
Průběžné pořadí
1. Brajkovič (Slovin.) 30:50:39, 2. Valverde -5, 3. Sastre -10, 4. Gomez Marchante (všichni Šp.) -22, 5. Kašečkin (Kaz.) -23, 6. Beltran (Šp.) -51, 7. Marzoli -1:05, 8. Kohl (Rak.) -1:37, 9. Di Luca (It.) -1:47, 10. Vinokurov -2:07.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: