Paulinho se na Vueltě postaral o třetí výhru týmu Astana za sebou

5. září 2006 17:40 - ALTAMIRA

Portugalský cyklista Sergio Paulinho vyhrál úterní 10. etapu Vuelty a napodobil tak úspěch svého kapitána z týmu Astana Alexandra Vinokurova, jenž triumfoval v předchozích dvou etapách. Paulinho se necelý kilometr před cílem v Altamiře po 190 kilometrech odpoutal od svých kolegů v úniku a zvítězil s dvousekundovým náskokem před Italem Davide Rebellinem a domácím Xavierem Florenciem.

Stříbrný medailista ze silničního závodu na OH v Aténách Paulinho se po dalším velkém úspěchu své kariéry posunul na desáté místo průběžného pořadí, jemuž stále vévodí Španěl Alejandro Valverde. Domácí favorit dokončil etapu v hlavním poli se ztrátou téměř čtyř minut na vítěze.

Jeho zlatý trikot byl během etapy v mírném ohrožení, když se náskok vedoucí skupiny před hlavním polem vyšplhal až na osm minut. V tom momentu byl virtuálním lídrem Vuelty ruský cyklista Vladimir Karpec, Valverdeho stájový kolega z Illes Baleares. Favoritům se však podařilo náskok uprchlíků srazit na přijatelných 3:54 minuty.

Paulinho věnoval úterní triumf svému bývalému šéfovi Manolovi Saizovi, jenž šéfoval předchůdci Astany týmu Liberty Seguros a je jedním z hlavních podezřelých v antidopingové operaci ve Španělsku. "Dal mi šanci, díky němu jsem získal svou první smlouvu v elitním týmu," uvedl cyklista, jenž má sice ve sbírce olympijské stříbro, ale nyní se účastní svého premiérového závodu "Velké trojky".

Výsledky - 10. etapa (190 km):
1. Paulinho (Portug.) 4:33:44, 2. Rebellin (It.), 3. Florencio (Šp.) oba -2, 4. Karpec (Rus.), 5. Ventoso (Šp.), 6. Gusev (Rus.), 7. Joly, 8. Minard (oba Fr.), 9. Fofonov (Kaz.), 10. Petrov (Rus.) všichni -6.
Průběžné pořadí:
1. Valverde (Šp.) 41:19:09, 2. Kašečkin (Kaz.) -27, 3. Sastre -44, 4. Gomez Marchante (oba Šp.) -56, 5. Vinokurov (Kaz.) -1:38, 6. Brajkovič (Slovin.) -2:05, 7. Di Luca (It.) -2:21, 8. Beltran (Šp.) -2:28, 9. Karpec -3:02, 10. Paulinho -3:42.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.