Rubriky:

Cyklistika

Vyšetřovaný Froome odstartoval v Andalusii sezónu

14. února 2018 20:17 - Granada

Čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome dnes zahájil v závodě Ruta del Sol sezonu, i když je vyšetřován kvůli pozitivnímu dopingovému testu na loňské Vueltě. V úvodní etapě dojel britský cyklista v hlavním poli na 57. místě ve stejném čase jako vítězný Francouz Thomas Boudat. V cíli zopakoval, že se nijak neprovinil.

 

Joan Llado, ČTK/AP

Přestože někteří soupeři ho vyzvali, aby do vyřešení případu nezávodil, Froome nemá v úmyslu se stáhnout. Hodlá jet Giro d'Italia a obhajovat triumf na Tour, i kdyby tou dobou nebyla kauza stále uzavřena.

"Nic špatného jsem neudělal, to je moje výchozí pozice. Mám nějaký prostor, abych to mohl dokázat, a mám to samozřejmě v úmyslu," řekl televizní stanici Sky Sports v Andalusii Froome. Podle dopingové kontroly na Vueltě překročil povolený limit salbutamolu - léku na astma, který smí užívat na zvláštní povolení.

"Věřím, že když vyjdou na povrch všechna fakta, lidé to uvidí stejně jako já," uvedl dvaatřicetiletý jezdec týmu Sky, kterému v případě uznání viny hrozí ztráta titulu z Vuelty a dlouhý trest.

Návrat do pelotonu si pochvaloval. "Bylo fajn znovu závodit. Opravdu mě potěšilo, že za mnou chodili kluci z jiných týmů, aby mě podpořili," dodal Froome.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika