Cyklista Bettini vyhrál po olympiádě i mistrovství světa

24. září 2006 17:51 - SALCBURK

Italský cyklista Paolo Bettini se v Salcburku stal mistrem světa v závodě s hromadným startem. Olympijský vítěz z Atén získal titul ve spurtu vedoucí skupinky a po 265 kilometrech odsunul na další příčky německého veterána Erika Zabela a Španěla Alejandra Valverdeho.

Čeští jezdci se mezi nejlepší neprosadili. Trio Martin Mareš, František Raboň a Stanislav Kozubek závod nedokončilo, Tomáš Bucháček a Roman Kreuziger dojeli ve druhé skupině, ve třetí potom Petr Benčík.

Rozhodnutí padlo až v závěrečném spurtu, v němž o medaile bojovalo pouze trio nejlepších. Přibližně čtyřicítka jezdců přijela s minimálním odstupem dvou sekund. Závodu vévodili italští reprezentanti, skvěle si v jeho průběhu počínali po taktické stránce, nechyběli v žádném úniku a v závěru úřadoval jejich hlavní trumf Bettini.

V posledním kole se pokusil o únik, ale když ten mu nevyšel, schoval si síly na závěrečný spurt. Do své sbírky tak přidal poslední cenný úspěch, který mu chyběl, protože kromě olympijského zlata získal už i celkové prvenství ve Světovém poháru.

Výsledky - muži (265 km):
1. Bettini (It.) 6:15:36, 2. Zabel (Něm.), 3. Valverde oba stejný čas, 4. Sanchez (oba Šp.), 5. McEwen, 6. O'Grady (oba Austr.), 7. Murn (Slovin.), 8. Bočarov (Rus.), 9. Boonen (Belg.), 10. Gusev (Rus.) všichni -2.

ČTK, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: