Roglič udržel vedení na Romandii, horskou časovku ovládl Bernal

Villars

Horskou časovku ve třetí etapě závodu Kolem Romandie vyhrál jednadvacetiletý kolumbijský cyklista Egan Bernal. Na bezmála desetikilometrové trati bývalý biker, který je letos nováčkem v elitní stáji Sky, porazil o čtyři sekundy Slovince Primože Rogliče.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 3. etapy závodu Kolem RomandieVideo: sntv

Roglič si upevnil první místo v průběžném pořadí. Na druhou příčku se posunul Bernal, který na žlutý trikot ztrácí šest sekund. Třetí skončil v časovce s průměrným stoupáním 8,8 procenta loňský vítěz závodu Australan Richie Porte a na třetí pozici se posunul také v celkové klasifikaci. Za Rogličem zaostává o 27 sekund.

V sobotu závod pokračuje královskou etapou na 149,2 kilometru, 72. ročník tradiční generálky před Girem d'Italia vyvrcholí v neděli v Ženevě.